Колчани здавна були невіддільною частиною екіпірування воїнів і мисливців. Звичайно ж, і сучасним стрільцям-променям без них нікуди. Колчани використовуються для захисту та зберігання стріл, створення запасу для виробництва кількох пострілів.
Також цей елемент спорядження використовується для захисту окремих складників стріли — оперення, наконечників, самої трубки стріли, так і оберігають самого лучника під час стрільби та пересування — від гострих і різких наконечників.
Основних типів ковчанів два:
- Колчани для стріл поясні.
- Колчани, що кріпляться за спиною.
Сказати однозначно, який із них кращий — не можна, кожен підходить для виконання своїх завдань.
Як клани минулого, так і сучасні, як і раніше, виготовляються з натуральних матеріалів — шкіри або замші, проте зараз превалюють, звичайно ж, штучні матеріали — кордура, пластик тощо. Вони функціональніші та дають змогу робити практичні колчани, які мають міцну та жорстку конструкцію, що запобігає розривам тканини, поломці та втраті стріл.
Крім того, є й поділ кілчанів за пристроєм. Звичайні колчани — по суті, чохлами або футлярами для стріл із різним ступенем жорсткості та різною жорсткістю конструкції. Особливиком стоять ківерги — пристосування-кріплення для стріл, що використовуються з блоковими луками й арбалетами.
Серед сучасних поясних спортивних ковчанів популярні моделі з пластиковими вставками-трубками. Усередині ковчана вкладено кілька трубок із міцного пластику, що збільшують збережність стріл.
Трубки з'єднані між собою так, щоб вони не бовталися всередині сагайдака, вони займають там рівно стільки місця, щоб триматися надійно, але водночас не сильно стиснути тканиною і, за потреби, легко виймаються і вкладаються назад
Верхня частина в них — відкрита, з неї, опереннями вгору, і стирчать стріли. Нижня частина, деночки, у які впираються наконечники, забезпечена кришками-заглушками, що знімаються. Що зручно, якщо вам потрібно просушити колаш, витрусити з нього дрібне сміття й пил.
Трубчаста концепція колчана поєднує в собі відразу кілька рішень:
- Кожна з трубок — це фактично мініколчан.
- Принцип патронташа, або, швидше, газирів для порохових зарядів. У кожній трубці-гнізді поміщається 5-6 стріл.
- Принцип тубуса. Трубки не дають стрілі переломитися, так само, як тубус захищає папір.
Крім цих технічних рішень і зручності конструкції, загалом сагайдак для стріл із трубками дивовижно зручний під час використання. Кожна трубка — це не тільки тубус, а й своєрідний «склянка для олівців», стріли розташовуються так зручно, що всі маніпуляції з ними абсолютно не затруднуті.
Тобто зберігати просто стріли в чохлі або футлярі мало — потрібно, щоб ними було ще зручно користуватися: виймати, класти їх назад, начиняти стрілами, збираючи собі повний комплект для стрільби.
Сам колчан також обладнаний кишеньками для різних дрібниць лучника, а також для зберігання знімного ременя. Ремінь із застібками-фастексами для носіння сагайдак, регулюється за розміром.
Як вибрати сагайдак для стріл із трубками
- Вибирайте за доцільністю. Можливо, такий колчан із трубками вам не сподобається, і більше вам підійде звичайний колчан — класика.
- Вибирайте на настрелу, за кількістю використовуваних стріл. Бувають кілчани з трьома або чотирма трубками. У кожну трубку зі зручністю поміщається 5-6 стріл, що множиться на кількість трубок, виходить 15-18 або 20-24 стріли. Але, кількість стріл збільшує і вагу, і громіздкість чаклу, треба пам'ятати про це.
- Що більше сагайдак для стріл — ціна на нього більше теж, закономірно.
- Цілісно вибирати колготки перевірених брендів або від тих самих виробників, які зробили куплений вами лук.
- Зверніть увагу, що для коротких, наприклад, арбалетних стріл, сагайдак із трубками не підходять — для них вони довговати.
- Матеріал виробу: Пластик, тканина
Маса, г: 432
Додаткова інформація: Габарити, *** x кут, мм: 480*290*40
Інші луки тут
Основні | |
---|---|
Виробник | A. 1. |
Країна виробник | Китай |
Матеріал прицільної планки | Метал |
Матеріал рукоятки | Дерево |
Вага | 9 кг |
Стан | Новий |
- Ціна: 679 ₴